Borovets Alternatif Sporlar

Borovets Alternatif Sporlar

RİLA DAĞLARI’NIN KALBİNE YOLCULUK

Rila Ulusal Park'ı Bulgaristan’da koruma altında olan bölgelerden en önemlisi. Rila Dağları'nın mükemmel ormanları, geniş yaylaları, muhteşem kayalıkları, derin kanyonları, sayısız gölleri ve şelaleleriyle kış sporları ile dağcılık meraklıları için Borovets alternatif spor seçenekleri açısından bakir ancak daha keşfedilmemiş bir cazibe merkezi. Dinlenmeyi ve mecarayı bir arada sunan Borovets Turları  fırsatlarıyla, Bulgaristan ve Borovets’i 12 ay boyunca keşfe çıkma olanağı sunuyor.

Bölge, buzul döneminden kalma 200’den fazla gölü, mineral pınarları ve şifalı yeraltı kaynakları ile tam anlamıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Borovets, bu korumayı sahip olduğu doğal mirası ile sahip olmuş. Balkan Dağ silsilesi içinde en yüksek zirveye sahip olan Musala Dağı 2925 metre rakımla turizm, eko-turizm, tarihi ve yöresel turizm, ekstrem spor aktiviteleri  açısından sayısız imkanlar sunuyor. Borovets, Rila Dağları’nın kuzey yamacında 1350 metre yükseklikte muhteşem çam ormanlarının arasında, dayanılmaz güzellikleri içinde barındırıyor. Rila Dağları'nın güneşli ama karlı yamaçları ile kış sporlarında biathlon ve snowboard branşlarını yapanlar için de mükemmel koşullar sunuyor.

Bulgaristan'ın en tanınan kayak merkezi Borovets, sunduğu geniş yelpazede etkinlikleri ile Doğu Avrupa’nın en yüksek sürüş yapılabilen bölgesi konumunda bulunuyor. Arazi çoğunlukla deneyimli olan sürüşçüler için çok uygun. Sürüş için görüş mesafesi çok açık ve parkurun hatlarını yüksek çam ağaçlarının belirlediğii 23 millik bir pist üç kola ayrılıyor.

 

Gece Kayağı
Borovets'te gece kayağı için özel aydınaltılmış ve ses sistemi ile donatılmış çok keyifli bir kayak pisti de bulunuyor. Böyle bir deneyimi yaşamak isteyen kayakçılar için belirli günler kullanıma açılıyor.

Cross Kayak
Borovets kayak merkezi, eğitim ve yarışmalar için baithlon imkanı da sunuyor. 35 kilometrelik kross hattı, Uluslararası Kayak Federasyonu’nun tavsiyeleri doğrultusunda tasarlanmış.

Ski-doo 
İki kişilik kayak-doo’lar yerel kiralama için uygun. Borovets Kayak Merkezi misafirleri, yerel orman eğitmenlerinin rehberliğinde bu eşsiz deneyimle tanışabiliyor.

Kayakla Atlama
Her Çarşamba, Hotel Rila önünde yerel kayak ve snowboard eğitmenleri, yamaçlardan kayakla atlama şovu düzenliyor. Kayak okuluna katılan herkes gösteriye de ücretsiz katılabiliyor. Okul dışından katılmak isteyenler ise ücret ödemesi gerekiyor. Şov esnasında barlarda servis edilen içkiler ücrete tabi değil.    

 


 

© 2015 borovetsturu.org! Terms of Use and Privacy Policy.