Yeme İçme Eğlence

Borovets Yeme İçme EğlenceBOROVETS'TE TARİH VE DÜNYA LEZZETLERİ BİRARADA

 

Borovets’te kayak harici aktiveteler için de fazlasıyla imkan bulunuyor. Eğer kayak keyfine biraz ara verip kendinizi Borovets gecelerine atmak istiyorsanız önünüzde bol seçenekler bulabilirsiniz.

Samokov Otel'in bünyesindeki yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, güzellik salonları hidro masaj, bowling, binicilik, kar motorsikleti, irili ufaklı birçok mağazada alışveriş imkanı Borovets tatilini sadece kayak yapmaktan çıkarıp kendinizi evinizde hissetmenizi sağlıyor. Samokov Otel’in çatı katında bulunan Panorama Bar'dan tüm bölgenin muhteşem manzarasını seyretmek de Borovets'te geçirilen bir kış tatilinin olmazsa olmazlarından biri.

Borovets, kayak merkezi olduğu kadar da Bulgaristan’ın önemli eğlence merkezlerinden biri olarak tanımlanıyor. Borovets’te gece hayatı ve yemek açısından da bir bol alternatif bulunuyor. Yıl boyunca Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin tur operatörleri tarafından düzenlenen turlar ile Avrupa’nın pek çok kentinden gelen turistler Borovets'te kış tatilinin keyfini çıkarıyor.

 

Burada, seçkin gece kulüpleri, barlar, karaoke barlar ile her yaşa ve her kitleye hitap eden farklı müzik ve aktiviteleriyle, sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlenceli şovlar da tatilin ayrılmaz bir parçası. Bonkers, Buzzbar, Black Tiger, Samokov Night Club, Rila Night Club Borovets'in tanınmış eğlence mekanlarından yalnızca birkaçı.

 

BOROVETS’TE NE YENİR

Yeme İçme Eğlence

Borovets’te pek çok yemek seçeneği bulunuyor. Türkiye’den pek çok ziyaretçinin geldiği merkezde Türklerin ağız tadına uygun pek çok mekân da hizmet veriyor. Bulgaristan yemeklerini denemek isteyenler bu konseptte çalışan yerlerin dışında meyhaneleri de deneyebilir. Bu yerler ülkenin geleneksel eğlence anlayışını da en iyi yansıtan yerler olarak tanımlanabilir. Buralarda bölgeye özel üzümlerle yapılan Bulgar şarapları ve rakısının tadına bakabilir. Et pişirme konusunda iddialı olan Bulgar mutfağından ayrıca hamur işlerinin lezzeti de test edilebilir.

 

Zirveye giden teleferiklerin olduğu yerde bulunan Ice Angels Hotel, misafirlerine restoranlarında nefis yemekler sunarken, eğlence kulüplerinde diğer tatilcilerle tanışabileceğiniz sıcak bir ortam da sağlıyor. Bölgenin tanınan lezzet adresleri arasında Alpin Restaurant, Venice Steak House, The Red Lion da bulunuyor.

RİLA MANASTIRI İLE TARİHE YOLCULUK

Yeme İçme Eğlence

Borovets çevresinde, 10'uncu yüzyılda Ortodoks Kilisesi tarafından saygı duyulan bir keşiş olan Rilalı St. John tarafından kurulan Rila Manastırı mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kayak ve eğlenceye biraz ara verip Rila Manastırı'nı gezip, Bulgaristan'ın Ortaçağ dini ve sosyal yaşamında önemli bir rol oynamış bu yeri görmek tatile farklı bir iz bırakacaktır.


 

© 2015 borovetsturu.org! Terms of Use and Privacy Policy.